logo logo
سه شنبه 29 خرداد 1397 | English
MainLogo
enamad
samandehi
behpardakht
درباره Page Authority
Page Authority چیست؟

Page Authority یک امتیاز از صفر تا 100 می‌باشد که توسط سایت Moz.com توسعه داده شده است. این امتیاز، میزان رتبه یک صفحه خاص را در موتورهای جستجو پیش‌بینی می‌کند. امتیاز بر اساس داده‌های بدست آمده از شاخص‌های وب MozScape که شامل تعداد بک لینک‌ها، MozRank ،MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر محاسبه می‌شود. این فاکتور یک مدل ماشینی برای فهمیدن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی هزاران نتایج جستجو دارد استفاده می کند.

چگونه Page Authority امتیازبندی می‌شود؟

تیم سئوموز مقدار Page Authority را براساس 100 نقطه با مقایس لگاریتمی محاسبه می‌کند. بنابراین، پیشرفت از رتبه 20 به 30 خیلی آسانتر از پیشرفت از رتبه 70 به 80 است. تیم سئوموز به طور مداوم الگوریتم محاسبه Page Authority را بروزرسانی می‌کند، به همین خاطر ممکن است شما در دفعات مختلف رتبه‌های مختلفی برای سایت خود ببینید.

Page Authority از چه طریقی پیدا می‌شود؟

برای محاسبه Page Authority ابزارها و سایت های بسیاری وجود دارد. برای محاسبه مقدار Page Authority از سایت Moz.com می توان به بخش Open Site Explorer مراجعه کرد و یا از نوار ابزار رایگان MozBar استفاده کرد. همچنین شرکت Moz همه فاکتورهای سنجش قدرت آنالیزهای خود را در ابزاری به نام Mozscape API گنجانده است.

تعریف تخصصی Page Authority

Page Authority یک مقدار متریک است که الگوریتم محاسبه آن را سایت Moz.com تعیین کرده است و عملکرد این فاکتور شبیه به پیج رنک سایت گوگل در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر است. این فاکتور براساس داده‌هایی از Mozscape ایندکس و از داده‌هایی مثل تعداد بک لینک‌ها، MozRank ،MozTrust و ده‌ها فاکتور دیگر تعیین می‌شود.این فاکتور یک مدل ماشینی برای فهمیدن و پیش بینی و یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی هزاران نتایج جستجو دارد استفاده می‌شود.
بهتر است هنگام جستجو از Page Authority و Domain Authority به عنوان معیار مقایسه استفاده کرد که این معیار تعیین می کند کدام سایت یا صفحه‌ای از سایت دارای قدرت بیشتری نسبت به بقیه است. برخلاف فاکتور خاصی مثل mozRank که فقط نشان دهنده محبوبیت لینک و تعداد لینک‌های یک سایت یا صفحه‌ای از سایت است، فاکتور قدرت یک مقدار سطح بالاتری است که سعی بر پاسخگویی به سوالاتی مثل رتبه سایت یا صفحه‌ای از سایت در نتایج جستجوی عبارت خاص در گوگل است.

چگونه Page Authority را بهبود بخشیم؟

برخلاف فاکتورهای دیگر سئو، Page Authority به سختی به صورت مستقیم قابل تغییر است. قدرت صفحه از فاکتورهای مختلفی مانند MozRank, MozTrust, Link profile و … تشکیل شده است که هرکدام تاثیری در رتبه Page Authority دارند. سئوموز این ترکیب چند فاکتور مختلف و تشکیل یک فاکتور به نام Page Authority را از عمد انجام داده است تا بتوان با معیار مقایسه سایت‌ها در گوگل آشنا شد. Page Authority سئوموز مانند گوگل فاکتورهای بسیاری در محاسبه یک سایت بکار می گیرد. بهترین راه برای بهبود Page Authority سایت، بهبود سئو کلی سایت می‌باشد.

تمامی اخبار توسط نرم افزار خبریاب سایت گردآوری شده و سایت EasySoft.ir در قبال محتوای اخبار مسئولیتی ندارد
Copyright © 2013-17 EasySoft.ir all rights reserved